JA11 Жакард воздух авион разбој - Кина Tianyi група

JA11 Жакард воздух авион разбој

Краток опис:

На ново развиен JA11 висок квалитет на широк ширина Жакард воздух авион разбој е наменета за текстилни претпријатија да се развие висок додаде вентил Jacquard ткаенина и боја ткаенина, овој производ е дизајниран со широк трска широчина, со голема брзина, широк спектар на ткаенина видови, силна адаптибилност (широко се користи во памук, волна, свила, лен, хемиски влакна итн секоја текстилна индустрија), висока ефикасност, висока автоматски ниво, стабилен и сигурен перформанси, итн, употребливи за текстилната индустрија, развојот на врвот одделение ткаенина, јас ...


 • ФОБ Цена: US $ 2000-3500 / Set
 • Мин.нарачката Количина: 1set
 • Набавка Способност: 400 комплети месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  На ново развиен JA11 висок квалитет на широк ширина Жакард воздух авион разбој е наменета за текстилни претпријатија да се развие висок додаде вентил Jacquard ткаенина и боја ткаенина, овој производ е дизајниран со широк трска широчина, со голема брзина, широк спектар на ткаенина видови, силна адаптибилност (широко се користи во памук, волна, свила, лен, хемиски влакна итн секоја текстилна индустрија), висока ефикасност, висока автоматски ниво, стабилен и сигурен перформанси, итн, употребливи за текстилната индустрија, развојот на врвот одделение ткаенина, да се подобри квалитетот на ткаенината, ја намалува цената на трудот, зголемување на економската ефикасност.

  ефикасноста на производот: номинален трска ширина е 190cm ~ 360cm (може да се сретне со потреба на корисникот), дијаметарот на висок и низок прирабница искриват зрак е Ф800mm (orФ914mm), брзината на ротирање на главната оска е 400-650rpm (вистинската брзина е врз основа на спецификација на ткаенина), опсегот на трска ширина е 0-800mm, погоден за ткаење влакно и откачи, дијаметарот на ролери е 550mm, 2688 игла или 5012 игла итн електронски Жакард вирусот, електронски се до (или механички се до ), 10,4 "екран на допир со интелегентни компјутерски систем за контрола.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !