Вести

 • China Red Flag warmly welcome your visit Hall 3 Booth:D24 at China Shanghai ITMA&CITME International Textile Expo.

  China Red Flag warmly welcome your visit Hall 3 Booth:D24 at China Shanghai ITMA&CITME International Textile Expo. Jacquard and Terry/Towel air jet loom goes well, pls come and win-win together.
  Прочитај повеќе
 • Tianyi Group: New and old kinetic energy conversion promotes high

  quality development Tianyi Group adheres to the reform and innovation as the driving force, and transforms old and new kinetic energy as an important starting point for promoting high-quality development. In the first half of this year, the whole group showed a strong development trend, and vario...
  Прочитај повеќе
 • Tianyi group: new and old energy conversion promotes high quality development

  Recently, Qingdao Tianyi Group Red Flag Textile Machinery Co., Ltd. received an interview with Qingdao West Coast TV Station. In the program, it shows the new situation and strong development trend of the company’s old and new kinetic energy conversion. The following is the content of this ...
  Прочитај повеќе
 • The development trend of air jet loom both at home and abroad

  Air jet looms have been introduced into China since 1980s, and have gradually become a leading type of shuttleless looms. After nearly 20 years of development, great progress has been made in all aspects of speed, width and adaptability. The domestic air jet looms have been developed through tech...
  Прочитај повеќе
 • Quality supremacy service

  India is an ancient and mysterious country with a long cultural heritage and a great developing country. Under the leadership of prime minister Modi, India has vigorously developed its economy, and the market potential of the textile industry is huge. As one of the most basic industries of the pe...
  Прочитај повеќе
 • Jet looms overseas expansion by: Qi Limin

  Jet looms overseas expansion by: Qi Limin As the west coast of Qingdao’s largest manufacturer of air-jet looms, Qingdao Tianyi Group Red Flag Textile Machinery Co., Ltd. in steady, good domestic market, has been a team and work hard in the international market, in large domestic and interna...
  Прочитај повеќе
 • Топло добредојде на посети Кина црвено знаме текстил

    Секоја недела, клиенти од целиот свет доаѓаат во посета на Кина црвено знаме текстил, Украина, Турција, Русија, Молдавија, Романија, Египет, Индија, Индонезија, Виетнам, Бразил, Бангладеш, Шри Ланка, Пакистан, Киргистан, Узбекистан, Таџикистан, Венецуела, Маврициус и др Со поле посета на Кина Црвениот Ет ...
  Прочитај повеќе
 • Успех Текстил Меѓународна изложба фер

  Неодамна половина година, Кина Кингдао Tianyi група црвено знаме текстилни машини веќе учествуваат Турција Истанбул, Индонезија Djakarta, Пакистан, Карачи, Египет Каиро, Бангладеш Dacca, Индија Ахмедабад и Сурат Меѓународниот Текстил изложба. Се исполнат многу стари пријатели и многу нови клиенти. Да се ​​дојде до к ...
  Прочитај повеќе
 • Одлично! 3 дена натоварено 24 40-нога контејнери

  Египет, големите потрошувачи, веќе купуваат повеќе од сто воздух авион разбои. Ви благодариме за неговата веруваат и поддршка. Овој пат, 24 40-метарски контејнери натоварени повторно. Сите разбои се сопствени-машина, навивам во механизмот на воздухот: Работење и одржување лесно, висока ефикасност и заштеда на енергија. Најдобар предност е ти ...
  Прочитај повеќе
 • 2018 Професионална обука

  По Кина Нова Година фестивал, првата професионална обука. Сите работници треба да биде обука и тестиран само на стандардно ниво може да се добие во нормална работа. Од предната линија на собранието работници да се по-служба професионален кадар, вклучувајќи и маркетинг продажба, финансиски работници, проверка на квалитет мажите и така натаму. З ...
  Прочитај повеќе
 • Шангај ITMA Азија + CITME 2016 саем

  На ITMA Азија + CITME 2016 се одржа во Шангај, Кина, од 21 до 25 октомври во Националниот изложбен и Конвенцијата центар. Кингдао Tianyi група црвено знаме за текстил CO., LTD одржа технички разговори со повеќе од 1.000 посетители во текот на пет дена од Шангај изложба. Повеќето од ти ...
  Прочитај повеќе
WhatsApp Online Chat !