Скитнически-прстенест систем кој се врти линк - Кина Tianyi група

систем се врти линк скитнически-прстен

Краток опис:

Автоматско doffing врти скитнически рамка, како центар или лансирање поени за да се постигне автоматско предење, празни целосна замена бобина, скитнически-прстен интелигентни транспортни, автоматски расчистување на скитнически отпад, празни конфигурација бобина автоматизација и на крајот на скитнически врти со пренос на автоматизација, континуирано , дигитална контрола, за да се задоволат потребите на автоматизација на производството во движење сорти. Тоа може да биде дизајнирана според клиент вистински различни барања. Предност: 1. Б ...


 • ФОБ Цена: US $ 50.000-70.000 / Set
 • Мин.нарачката Количина: 1set
 • Набавка Способност: 10 комплети месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Автоматско doffing врти скитнически рамка, како центар или лансирање поени за да се постигне автоматско предење, празни целосна замена бобина, скитнически-прстен интелигентни транспортни, автоматски расчистување на скитнически отпад, празни конфигурација бобина автоматизација и на крајот на скитнически врти со пренос на автоматизација, континуирано , дигитална контрола, за да се задоволат потребите на автоматизација на производството во движење сорти. Тоа може да биде дизајнирана според клиент вистински различни барања.

  предност:

  1.  Bobbin mechanical exchange device

  Реализација на автоматска размена помеѓу целосна и празни бобина за автоматско doffing скитнически рамка.

  Брза размена, точно се наоѓа, речиси нула грешка

  2. Интелигентна предиво библиотека

  Интелигентни идентификација, складирање и автоматско скитнически превоз

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !