Предност - Кина Tianyi група

предност

Краток опис:

1. оштетување предиво уред за всисување: Кога оштетување предиво, предиво скршени лесно може да се вовлечени надвор, ќе помогне да се подобри ефикасноста на операторот. 2. Целиот излез автоматски doffing HQF2011 автоматски doffing скитнически машина прифаќа автоматски doffing целиот излез, doffing процесот интуитивен, брз и ефикасен, лесен за ракување, и лесно смена на проблеми. 3. Висока сензор перформанси и оптимална ликвидација напон на тест микропроцесор контрола сензор со високи перформанси на скитнически позиција со 0.1mm точност, ...


 • Порт: Qingdao
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. оштетување предиво вшмукување на уредот:
  When the yarn breakage, broken yarn can easily be sucked out, will help improve operator efficiency.

  2. Целиот излез автоматски doffing
  HQF2011 automatic doffing roving machine adopts automatic doffing the whole way out, doffing process intuitive, fast and efficient, easy to operate, and easy troubleshooting.

  3. Висока сензор перформанси и оптимална ликвидација напон на микропроцесор контрола

  тест високо сензор перформансите на скитнически позиција со 0.1mm точност, микропроцесор ја зачува состојбата на напнатост, дека адаптација на различни врти услови (брзина флаер, број на списанието), тоа можат да бидат избрани автоматски на оптимална состојба тензија, не треба да го поставите рачно кога состојба на напнатост.

  4. Флаер и бобина донесува тајмингот појас

  Флаер и бобина ротациона движење со масло бања менувач, режим тајмингот појас диск за барања со голема брзина се врти, тој поседува висока ефикасност пренос. За да се обезбеди појас хоризонтална ротација, уникатен затегнувачите на ремените структура со помалку абење и низок шум.
   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !