JA11 GF воздух авион разбој - Кина Tianyi група

JA11 GF воздух авион разбој

Краток опис:

JA11 стаклени влакна воздух авион разбој е наменета за ткаење стаклени влакна ткаенина, погоден ткаење лакирани крпа, ламинат ткаенина и др, кои се врз основа на основниот материјал на стаклена ткаенина. Ова разбој погоден ткаење светлина, средината, тешки ткаенина, може ткаење светлина стаклена ткаенина разнесе 50g / ㎡, исто така, може да ткаење тешки стаклена ткаенина над 300 г / ㎡.with функција на мала weft триење, големи излез, со добар квалитет, стабилна работа, ниска бучава, па тоа е да има добра цена предност за корисникот. JA11 стаклени влакна ...


 • ФОБ Цена: US $ 2000-3500 / Set
 • Мин.нарачката Количина: 1set
 • Набавка Способност: 400 комплети месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  JA11 стаклени влакна воздух авион разбој е наменета за ткаење стаклени влакна ткаенина, погоден ткаење лакирани крпа, ламинат ткаенина и др, кои се врз основа на основниот материјал на стаклена ткаенина. Ова разбој погоден ткаење светлина, средината, тешки ткаенина, може ткаење светлина стаклена ткаенина разнесе 50g / ㎡, исто така, може да ткаење тешки стаклена ткаенина над 300 г / ㎡.with функција на мала weft триење, големи излез, со добар квалитет, стабилна работа, ниска бучава, па тоа е да има добра цена предност за корисникот.

  JA11 стаклени влакна воздух авион разбој со чудак вирусот, исто така, може со камери пролевање, 4-8 оски; со комбинација на еден четката, главни и помошни прскалка и профилот на трска, електромагнетниот вентил за контрола на вметнување ткиво; четири-лост тепање-up механизам; целосна автоматска континуиран позитивен двојно наслонот електронски нека-оф; механички потрае; одделување на машина за прифаќање, со независни серво-уредот, автоматски тензија контрола, најголемиот дијаметар од заземаат може да достигне 1000mm, механички машина, фотоелектрически weft разузнавач уред; силна апсорпција на уредот ефикасно да се привлечат текстилната банкнота од пет лири која произведува работа на разбој, физичко и ментално здравје гаранција на работниците.


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !