JA11 висок и низок двојна разбој зрак воздух авион разбој - Кина Tianyi група

JA11 висок и низок двојна разбој зрак воздух авион разбој

Краток опис:

JA11 висок и низок Dual Разбој зрак воздух авион разбој На ново развиен производ JA11 висок и низок двојна разбој зрак воздух авион разбој е наменета за текстилни претпријатија во развиените висока додадена вентил лицемерен ткаенина и боја ткаенина, овој производ е дизајниран со широк трска ширина, со голема брзина, широк спектар на ткаенина, силна адаптибилност (широко се користи во памук, волна, свила, лен, хемиски влакна итн секоја текстилната индустрија), висока ефикасност, висока автоматски ниво, стабилен и сигурен перформанси, итн помош texti .. .


 • ФОБ Цена: US $ 2000-3500 / Set
 • Мин.нарачката Количина: 1set
 • Набавка Способност: 400 комплети месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  JA11 висок и низок Dual Разбој зрак Воздух авион разбој

  На ново развиен производ JA11 висок и низок двојна разбој зрак воздух авион разбој е наменета за текстилни претпријатија во развиените висока додадена вентил лицемерен ткаенина и боја ткаенина, овој производ е дизајниран со широк трска широчина, со голема брзина, широк спектар на ткаенина, силна адаптибилност (широко се користи во памук, волна, свила, лен, хемиски влакна итн секоја текстилната индустрија), висока ефикасност, висока автоматски ниво, стабилен и сигурен перформанси, итн помош текстилни претпријатија се реши проблемот на кога се развие на високо додадена вентил двојно со кои се соочуваат ткаенина тешко е да се големината и ткаење, тоа е употреблив за текстилната индустрија развојот на врвот одделение ткаенина (како врвот одделение нестанок на платно, на врвот одделение домашни текстилни ткаенини, боја ткаенини), подобрување на квалитетот на ткаенината, ја намалува цената на трудот, зголемување економската ефикасност.

  ефикасноста на производот: номинален трска ширина е 190cm ~ 360cm (може да се сретне со потреба на корисникот), дијаметарот на висок и низок прирабница искриват зрак е Ф800mm (orФ914mm), брзината на ротирање на главната оска е 400-650rpm (вистинската брзина е врз основа на спецификација на ткаенина), опсегот на трска ширина е 0-800mm, погоден за ткаење влакно и откачи, дијаметарот на ролери е 550mm, висока и ниска искриват зрак контрола серво, електронски dobby оставајќи (16 вратило), електронски се до (или механички да потрае), 10,4 "екран на допир со интелегентни компјутерски систем за контрола.


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !