JW61 воден млаз разбој - Кина Tianyi група

JW61 воден млаз разбој

Краток опис:

Црвено знаме нов тип на вода авион разбој, повеќе практично корисни ткаење машина, која посебно за high-end корисници. Позитивни олеснување движење, солидна вратило и да се зајакне механизмот рамнотежа тепа, ETU, ЕЛО, 4 во 1 високо квалитетен интелигентна контрола и човек-машина интерфејс екран на допир. Главни карактеристики: 1. Висока цврстина рамка структура, со голема брзина и стабилен за ткаење тешки и високи ткаенина густина; 2. Солидна противтежа рамнотежа тепање-up вратило, поголема поддршка, повеќе погодна за високо-брзински ткаење; 3. С ...


 • ФОБ Цена: US $ 6500-25000 / Set
 • Мин.нарачката Количина: 1set
 • Набавка Способност: 400 комплети месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Црвено знаме нов тип на вода авион разбој, повеќе практично корисни ткаење машина, која посебно за high-end корисници. Позитивни олеснување движење, солидна вратило и да се зајакне механизмот рамнотежа тепа, ETU, ЕЛО, 4 во 1 високо квалитетен интелигентна контрола и човек-машина интерфејс екран на допир.

  Главни карактеристики:

  1. Висока цврстина рамка структура, со голема брзина и стабилен за ткаење тешки и високи ткаенина густина;

  2. Солидна противтежа рамнотежа тепање-up вратило, поголема поддршка, повеќе погодна за високо-брзински ткаење;

  3. единечна или двојна пумпа опционални инсталација, опремен со интелигентен систем за електронска контрола, сфаќа две бои или четири бои бесплатно weft изборот;

  4. Електронска нека-оф (ЕЛО) и електронски прифаќање (ETU) може да се реализира ткаење променлива weft густина;

  5. Висока брзина систем пумпа за вода, постабилна голема брзина weft вметнување;

  6. Crank, камери, dobby, Жакард оставајќи задолжително;

  7. Независен систем за истражување и развој на интелигентна контрола, 4 во 1, сите параметри на машината може да биде лесен и пријателски работи на човек-машина екран на допир;

  8. Рид простор (cm): 170.190.210.250.280.340.360.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !