Мала густина weft специјални воздух авион разбој - Кина Tianyi група

Мала густина weft специјални воздух авион разбој

Краток опис:

JA11A мали weft густина специјални врвот одделение воздух авион разбој е воздух авион со голема брзина се наѕираат специјално дизајнирани за карактеристики weft густина ткаење, номинална трска ширина е 190cm, 230cm, опсегот на трска ширина е 0-800mm, брзината е 500-750rpm (вистински брзина врз основа на спецификација на платно), висока ефикасност, ткаење добар квалитет на ткаенина (со добар квалитет на формирање крпа раб), дијаметарот на зрак прирабници isФ800mm (orФ914mm, Ф1000mm), бројот на предиво се прилагодат на широк опсег (влакно, откачи), ние ...


 • ФОБ Цена: US $ 2000-3500 / Set
 • Мин.нарачката Количина: 1set
 • Набавка Способност: 400 комплети месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  JA11A мали weft густина специјални врвот одделение воздух авион разбој е воздух авион со голема брзина се наѕираат специјално дизајнирани за карактеристики weft густина ткаење, номинална трска ширина е 190cm, 230cm, опсегот на трска ширина е 0-800mm, брзината е 500-750rpm (вистински брзина врз основа на спецификација на платно), висока ефикасност, ткаење добар квалитет на ткаенина (со добар квалитет на формирање крпа раб), дијаметарот на зрак прирабници isФ800mm (orФ914mm, Ф1000mm), бројот на предиво се прилагодат на широк опсег (влакно, откачи), опсег weft густина од 0.08-10 парчиња / cm, од машина потрае (дијаметар може да достигне 1400mm), моќта на главниот мотор 1.5-2.0KW, намалување на потрошувачката на енергија, намалување на трошоците за работна сила, тоа е најдобрата опрема за ткаење медицински газа и ткаенина мозок. 


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !